Teknoloji

Kelime Savaşı Bağlantı Kurulamadı Hatası Sorunu Çözümü

kelime savasi baglanti kurulamadi hatasi
Yazar : Bilgi Öğren

Ülkemizde binlerce kullanıcısı olan kelime savaşı oyununu hemen herkes keyifle oynuyor. Bazen eğlenceli sohbetlere sahne olurken bazen de yeni arkadaşlıkların başlangıç noktası oluyor. Ancak kimi zaman oyunda karşılaşılan hatalar bu zevki yarıda bırakabiliyor. Bu yüzden kelime savaşı bağlantı kurulamadı hatası sorunu çözümü ile karşınızdayız.

Öncelikle alınan hataların sebepleri ile başlamak gerekir. Bazen telefonun kendisinden, açık uygulamalardan kaynaklanır. Bazen de hatanın sebebi oyuncu sunucularından kaynaklanabilir. Bunu tespit ettikten sonra çözüm için doğru adımlar atılabilir.

Kelime Savaşı Bağlantı Kurulamadı Hatası Sorunu Çözümü

Kelime Savaşı Bağlantı Kurulamadı Hatası Sorunu Çözümü

 

 • Telefonunuzun internete bağlantısında problem olması: Bu sorun telefonun hücresel verisinden, Wi-Fi ağ bağlantısından kaynaklı olabilir. Online bir oyun olmaması sebebiyle internet bağlantısı olmadan oyuna giriş yapamazsınız.
 • Telefonun IP adresini gizlemeyi sağlayan VPN uygulamalarının açık olması: Kelime savaşı oyunu sunucuları güvenlik gerekçeleriyle IP adresinizi kayıt altında tutar. VPN kullandığınız zaman bu adrese ulaşılamaz. Bu sebeple de oyuna giriş yapamayabilirsiniz.
 • Telefonun önbelleğinin dolmuş olması: Telefon ve tabletlerde tüm uygulamalardaki veriler ön belleğe kaydedilir. Ekranda görülen her türlü yazı, resim gibi öğelerin bir kopyası telefonda saklanır. Bunun için ayrılan hafıza dolarsa o uygulamaya giriş yapmanıza engel olabilir.
 • Telefon hafızasının dolması: Telefonun genel hafızasının dolması otomatik olarak önbelleğin de dolduğu anlamına gelir. Bu yüzden de kelime savaşı oyununa giriş yapamazsınız.
 • Kelime savaşı oyununun kendisinden kaynaklı sunucu hataları: Bazı zamanlarda uygulamalarda geçici aksaklıklar yaşanabilir. Bu durumda tüm kullanıcılar giriş sağlayamaz.
 • Telefonda olan geçici sistemsel arızalar: Cihazınızda var olan geçici bir problem nedeniyle internete veya uygulamalara erişemiyor olabilirsiniz.
İlgili Yazı  Enjeksiyon Rafıyla En Verimli Üretimi Yakalayın

Sayılan tüm bu hata gruplarının tabletler için de geçerli olduğunu belirtmek gerekir. Ayrıca tüm işletim sistemli telefonlarda benzer hatalar alınabilir. Android, Intel ve iOS işletim sistemine sahip telefon ve tabletlerde kelime savaşı bağlantı kurulamadı hatasıyla karşılaşmak mümkündür.

Kelime Savaşı Bağlantı Kurulamadı Hatası Çözümü

Sıralanan hata gruplarının çözümü için farklı yollar izlemek gerekir. Kelime savaşı oyunu bağlantı kurulamadı hatası çözümünün çeşitli yöntemleri vardır. Şimdi bu yöntemleri kısaca anlatarak oyun keyfine devam etmenizi sağlamaya çalışalım.

 • Telefon veya tabletin internet bağlantısı olup olmadığının kontrolü için tarayıcı (chrome) açarak herhangi bir web sayfası açmayı deneyin. Sayfa açılıyorsa internetinizde problem yok demektir. Eğer açamıyorsanız internetinizi kapatıp açın. Bu da çözüm olmazsa telefonu kapatıp açabilir veya modemi resetleyebilirsiniz.
 • VPN uygulamaları açıksa bunları kapatın.
 • Ayarlar menüsünden Kelime savaşı oyununa ait ön belleği temizleyin.
 • Telefon hafızanız doluysa galeriden işe yaramayan fotoğrafları, özellikle videoları temizleyin.
 • İnternet ve uygulamalarda problem yoksa telefonu kapatıp yeniden açarak işletim sisteminin düzelmesini sağlayabilirsiniz.
 • Kelime savaşı oyununun kendisinden kaynaklı bir problemse beklemekten başka çareniz bulunmuyor. Tek seçenek olarak uygulamaya mail atarak sorunu bildirebilirsiniz.

Bu çözüm önerilerini uyguladığınızda yüksek olasılıkla kelime savaşı bağlantı kurulamadı hatası çözülecektir. İşte bu yöntemler sayesinde kelime savaşındaki heyecan, komedi ve macera dolu yolculuğunuza devam edebilirsiniz.

Kelime Savaşı Bağlantı Kurulamadı Hatası İçin Kesin Çözüm

Severek oynadığınız kelime savaşı oyununda bazen istenmeyen hatalar alınabiliyor. Oyun keyfini yarıda bırakan bu hatalar çok can sıkıcı olabilir. Bu durumda yapılması gerekenleri yukarıda bahsederek çözmeye çalışabilirsiniz. Öncelikle kelime savaşı bağlantı kurulamadı hatası kaynağının bulmanız gerekir.

Hatanın sebebini bulduktan sonra çözüm zaten basit olacaktır. Bu tespiti yapmak için birkaç alanı kontrol etmeniz gerekiyor.

 • Wi-Fi ağına bağlı olup olmadığınız
 • Hücresel veri (veya Mobil veri) açık olup olmadığı
 • VPN uygulamasının açık olup olmadığı
 • Önbellek ve genel hafızada yer olup olmadığı
İlgili Yazı  Baskısız Poşet Modelleri ile Tarzınızı Konuşturun!

kontrollerini yaparak kelime savaşı bağlantı kurulamadı hatası çözümü için önemli bir adım atmış olursunuz. Bu kontroller sonucunda hatanın kesin kaynağını bulabilirsiniz. Bunun doğrultusunda yapılabilecek çözüm önerilerini zaten paylaşmıştık. Bahsedilen önerileri uygulayarak genelde birkaç dakika içinde sorunu çözüme kavuşturmanız mümkündür. Bunun tek istinası ise oyunun kendisinden kaynaklı hatalardır. Bunlar da genellikle yarım saat veya bir saat içinde sunucular tarafından çözülür. Hiçbir oyun yapımcısı oyunun kapalı kalmasını istemez. Bu sebeple her halükarda oyuna olan bağlantı kopukluğu süreniz uzun olmayacaktır. Sorunu çözdüyseniz, o zaman haydi kelime savaşı oyununa!

Yazar Hakkında

Bilgi Öğren

Yorum Bırak