Sağlık

Soğan Kürü Faydaları

7 2
Yazar : Bilgi Öğren

Soğan Kürü Faydaları antiviral, antifungal, antibakteriyel, antienflamatuar olmasından kaynaklıdır. Peki Soğan Kürü Nasıl Yapılır bununla beraber en çok merak edilen Soğan Kürü Ne İşe Yarar gibi soruların cevaplarını sizin için derledik.

Aynı zamanda özellikle Soğan Kürü İle Hamile Kalanlar sayısı gün geçtikçe artınca Soğan Kürü Yapanlar sayısı bir hayli arttı. Bizde tüm bunlarla beraber Soğan Kürü İle Çikolata Kisti Geçenler konusuna kadar baştan sona ele aldık.

<yoastmark class=

Soğan Kürü Faydaları

Düzenli olarak soğan kürü tüketildiğinde aslında birçok hastalığa iyi gelmektedir. Özellikle Soğan Kürü Faydaları kalp üzerinde etkilidir. Kalbin daha düzenli çalışmasını sağlayan soğan kürünü düzenli olarak kullandığınıza ne gibi faydalardan yararlanabileceksiniz gelin bir bakalım.

Pıhtılaşmayı Önler

Soğan yapısında bol miktarda dialil disülfit içermektedir. Bu madde kan akışının daha düzgün olmasını sağlamaktadır. Bununla beraber soğanın içerisinde bulunan kükürt trigliserit seviyesine azaltacağı için kan akışını da desteklemektedir.

Mide Hastalıklarını Tedavi Eder

Soğan vücuttaki toksinleri dışarı atarak midenin daha sağlıklı çalışabilmesi imkan verir. Özellikle diyet yaparken soğan suyundan faydalanabilirsiniz. Lakin midenizde herhangi bir sorun var ise Soğansuyu tüketmeyin.

Öksürüğü Keser

Soğan suyu başlı başına hastalıklara karşı bir kalkandır. Soğuk algınlığı, astım, boğaz ağrısı, öksürük ve alerji gibi şikayetlerinız var ise soğan suyu birebirdır. 

<yoastmark class=

Kan Şekerini Dengeler

Soğanın içerisinde bol miktarda kükürt bulunduğundan bahsetmiştik. Bu kükürt kandaki şeker miktarını düşürür. Kan şekeri dengelendiğinde ise diyabet oluşma riski en az da iner. Bununla beraber ne kadar çok su an suyu içersiniz vücudunuz o kadar fazla insülin Üretir. 

İlgili Yazı  Maslak Vet Zoo Veteriner Polikliniği : Evcil Hayvanınızın Sağlığını Bizimle Sağlayın

Kalp Hastalıklarını Önler

Soğanın kalp hastalıklarının önleme konusunda bir numara olduğunu biliyor muydunuz? Genellikle kalp hastalıkları atardamarlarda biriken plak sonucunda olmaktadır. Soğan ise bu planın oluşmasını engeller.

Bağışıklık Sistemini Güçlendirir

O yapısında oldukça fazla antioksidan barındıran soğan özellikle serbest radikallere karşı savaşmak da bir numara. Bununla birlikte bağışıklık sisteminide güçlendirerek daha az hasta olmanızı sağlayacaktır.

<yoastmark class=

Soğan Kürü Nasıl Yapılır

Soğan kürünü yapıp ister içebilir istersenizde saçlarınızın hızlı uzaması için saçlarınıza maske şeklinde uygulayabilirsiniz. Peki bu meşhur Soğan Kürü Nasıl Yapılır gelin hep beraber bir göz atalım. Önce malzemeler:

  • 1 adet orta kabukları soyulmuş soğan
  • Yarım litre klorsuz su

Klorsuz suyu tencereye ilave edin ve ocağa alın. Ocağın altını yakın ve su kaynayana kadar bekleyin. Daha sonra soganları 4 eşit parçaya bölerek tencereye ekleyin. Burada genelde Soğan Kürü Kabuklu Mu Kabuksuz Mu? sorusu akla geliyor. Soğanın kabuklarını soyun.

Altı kısık bir şekilde 10 dakika boyunca kaynatın. Son olarak süzün ve ılıyınca için. Afiyet olsun.

<yoastmark class=

Soğan Kürü İle Hamile Kalanlar

Genellikle Soğan Kürü İle Hamile Kalanlar polikistik over sendromundan şikayetçi olan kişilerdir. Bu kişiler öncelikle doktora gitmesi gerekmektedir. Daha sonrasında soğan kürünü deneyebilirsiniz.

Genellikle kürü deneyenler en kısa zamanda hamile kaldıklarından söz ediyorlar. Peki soğan kürü ile kaç ayda hamile kaldınız sorusunun cevabı ise genellikle 1 ay düzenli olarak uygulayanlar ortalama olarak birkaç ay içerisinde sonuç olmaktadırlar. 

Nasıl yapıldığını ise aşağıda size maddeler halinde derledik. 

  • 1.5 su bardağı klorsuz suyun ocakta kaynatın. 
  • Kaynayan suyun içerisine orta boy soğanı 4 eşit parçaya bölün ve ekleyin.
  •  5 dakika daha kaynattıktan sonra Ilıyınca tüketebilirsiniz. 

Bu kürü günde 2 defa aç karın ile uygulamanız gerekmektedir.

İlgili Yazı  Özel Dersle Başarıya Giden Adım Atın!

<yoastmark class=

Soğan Kürü İle Çikolata Kisti Geçenler

Soğan kürü düzenli olarak uygulandığında çikolata kistlerinin küçülmesi bir çok kişi tarafından denenerek onaylandı. Bununla beraber soğan kürü ile çikolata kisti geçenler sayısı bir hayli artmaya başladı.

Tüm bunlarla birlikte günde 2 defa aç karın ile soğan kürü kullananlar doktorun verdiği ilaçlarla birlikte kullanmaktadırlar.

Yani soğan kürü uyguluyorsunuz diye doktorunuzun verdiği ilaçları ihmal etmeyin. Her ikisi de birbirini tamamlayan bir tedavidir. 

<yoastmark class=

Soğan Kürü Adet Söktürücü

Öğle yemeklerinden 1 saat önce içilen soğan suyunun adet söktürücü özelliği olduğunu biliyor muydunuz? Soğan kürü adet söktürücü olarak da bilinmektedir.

Bununla beraber genellikle adet söktürücü olarak maydanoz ve limon kürü bilinmektedir. Yazımızı okuduktan sonra sizin de aklınıza soğan kürü adet söktürücü olarak gelecektir.

<yoastmark class=

Soğan Kürünü Kimler Kullanamaz?

Her kürde olduğu gibi soğan küründe bazı kişiler tarafından kullanılması sakıncalı olabilir. Peki soğan kürünü kimler kullanamaz? Aşağıda maddeledik.

  • Gastriti olanlar 
  • Ülsere olanlar 
  • Mide ameliyatı geçirmiş olanlar 

Gibi hastalıklara sahip olan kişiler soğan kürünü uygulamamalı. Uygulamak istiyorsanız doktorunuza danışmayı unutmayın.

Yazar Hakkında

Bilgi Öğren

Yorum Bırak